ORLANDO 2010 Individual Results - 2010 Grapplers Quest Europa Show of Champions - April 16-17, 2010 - Orlando, Florida

BrianCimins's picture


Kids No Gi Beginner (50-59.9 lbs)
1st place: Carter Hodge (GRACIE BARRA)
2nd place: Aaron Brittan (GRACIE TAMPA)
3rd place: Matt Holtz (GRACIE BARRA)

Kids No Gi Beginner (60-69.9 lbs)
1st place: Brandon Arias (EVERLAST)
2nd place: Jeffrey Goodson (COMBAT ATHLETIC)

Kids No Gi Beginner (70-79.9 lbs)
1st place: Michael Mazza (GRACIE TAMPA)
2nd place: Eloy Muniz (CARLSON GRACIE)
3rd place: Anthony Zarar (TRAINING BOX)

Kids GIRLS No Gi Beginner (70-79.9 lbs)
1st place: Alyssa Montaubano (EXTREME SWAT MMA)
2nd place: Alexandria Sanchez (MARCELLO GARCIA)
3rd place: Ashley Montaubano (EXTREME SWAT MMA)

Kids No Gi Beginner (80-94.9 lbs)
1st place: Shaun Morris (CAPITAO)
2nd place: Nick Mazza (GRACIE TAMPA)
3rd place: Joshua Kuechner (ATT WELLINGTON)

Male Kids No Gi Intermediate (60-69.9 lbs)
1st place: Steven Holtz (GRACIE BARRA)
2nd place: Tyson Gillot
3rd place: Elias Loaiza

Kids No Gi Intermediate (70-79.9 lbs)
1st place: Sean Carr (TEAM BAL)
2nd place: Dawson Baker (GRACIE TAMPA)
3rd place: Hunter Hernandez (MARCEL0 GARCIA)

Kids No Gi Intermediate (95-109.9 lbs)
1st place: Robert Gallardo (GRACIE TAMPA)
2nd place: Cliff Smith (GRACIE TAMPA)
3rd place: Mckwnnah Gow (GRACIE TAMPA)

Kids No Gi Intermediate (110-119.9 lbs)
1st place: Vincent Garcia (ATT DAVIE)
2nd place: Chose Hall (GRACIE BARRA)
3rd place: Caid Cokley (RELSON GRACIE)

Kids No Gi Intermediate (125 lbs)
1st place: Robert Welgoss (GRACIE BARRA)
2nd place: Jonathan Burnham (ATT)

Kids No Gi Advanced (60-69.9 lbs)
1st place: Joao Marcelo (GRACIE BARRA)
2nd place: Joey Cianciaotto
3rd place: Brandon Synder
Kids No Gi Advanced (80-94.9 lbs)
1st place: Donald Christman (ATT)
2nd place: Justin Cohen (SFFC)
3rd place: Aj Lopez (GRACIE TAMPA)

Kids No Gi Advanced (95-109.9 lbs)
1st place: Samuel Roman (GRACIE TAMPA)
2nd place: Julio Rosel (GRACIE TAMPA)
3rd place: Robert Gallardo (GRACIE TAMPA)

Kids BJJ Beginner (49.9 lbs)
1st place: Dylan Piper (EXTREME SWAT)
2nd place: Aaron Britton (GRACIE TAMPA)
3rd place: Larson Seem (GRACIE BARRA)

Kids BJJ Beginner (50-59.9 lbs)
1st place: Oscar Bricerio (MAURO SERGIO BJJ)
2nd place: Eric Blachard
3rd place: Matt Mohammadi (IRON MONKEY SQUAD)

Kids BJJ Beginner (70-79.9 lbs)
1st place: Michael Mazza (GRACIE TAMPA)
2nd place: Logan Seem (GRACIE BARRA)
3rd place: Eloy Muniz (TEAM BALANCE)

Kids BJJ Beginner (70-79.9 lbs)
1st place: Joshua Kuehner (ATT WELLINGTON)
2nd place: Shawn Morris (CAPITAO)
3rd place: Zach Marcum

Kids BJJ Beginner (80-94.9 lbs)
1st place: Chose Hall (GRACIE BARRA)
2nd place: Davis Lake (EXTREME SWAT)
3rd place: Kinue Marcinowski (EXTREME SWAT)

Female Kids BJJ Beginner (95-109.9 lbs)
1st place: Julio Rosell (ATT DAVIE)
2nd place: Samuel Roman (ATT DAVIE)
3rd place: Spencer Marcum (OCALA BJJ)

Kids BJJ Intermediate (60-69.9 lbs)
1st place: Steven Holtz (GRACIE BARRA)
2nd place: Tyson Gillot (GRACIE TAMPA)

Male Kids BJJ Intermediate (60-69.9 lbs)
1st place: Sean Carr (TRAINING BOX)
2nd place: Hunter Hernandez (ATT)
3rd place: Dawson Baker (GRACIE TAMPA)

Female Kids BJJ Intermediate (60-69.9 lbs)
1st place: Alyson Colbert
1st place: Maggie Barlett

Kids BJJ Intermediate (70-79.9 lbs)
1st place: Deann Birmingham

Kids BJJ Intermediate (80-94.9 lbs)
1st place: Cliff Smith (GRACIE TAMPA)
2nd place: Robert Gallardo (GRACIE TAMPA)
3rd place: Mckennah Gow (GRACIE TAMPA)

Men Kids BJJ Intermediate (110-119.9 lbs)
1st place: Vincent Garcia (ATT DAVIE)
2nd place: Caid Cockley (RELSON GRACIE)

Kids BJJ Intermediate (125 + lbs)
1st place: Jonathan Burnham (ATT)
2nd place: Robert Welgross (GRACIE TAMPA)
3rd place: Aj Lopez (GRACIE TAMPA)

Male Kids BJJ Advanced (60-69.9 lbs)
1st place: Joao Ribiero (GRACIE BARRA)
2nd place: Angel Sifuentes (GRACIE BARRA)

Kids BJJ Advanced (80-94.9 lbs)
1st place: Donald Christman (ATT)
2nd place: Justin Cohen (SF)
3rd place: Trevor Winter (GRACIE TAMPA)

TEENS

Male Teen No Gi Beginner (115-129.9 lbs)
1st place: Ismael Roman (ATT DINIS)
2nd place: Joshua Hillman (ATT)
3rd place: Evan Giarette (GRACIE BARRA)

Male Teen No Gi Beginner (130-149.9 lbs)
1st place: Alex Fuentes
2nd place: Michael Robles (GRACIE BARRA)
3rd place: Courtney Marcinowski (EXTREME SWAT)

Teen No Gi Beginner (150-169.9 lbs)
1st place: Luis Suarez (GRACIE BARRA)
2nd place: Mario Atesiano (ATT ORLANDO)
3rd place: Jimy Julia

Teen No Gi Beginner (170 + lbs)
1st place: Mateo Londono
2nd place: Nic Hall (GRACIE BARRA)
3rd place: Wayman Peyrero (ATT)

Teen No Gi Intermediate (115.9-129.9 lbs)
1st place: Bryan Costagneto (ATT WELLINGTON)
2nd place: Jonathan Elder (ATT DAVIE)
3rd place:

Teen No Gi Intermediate (130-149.9 lbs)
1st place: Moises Robles (GRACIE BARRA)
2nd place: Dave Baptiste (SWAT MMA)
3rd place: Michael Welgros (GRACIE TAMPA)

Female Teen No Gi Advanced (100-114.9 lbs)
1st place: Michael Musumeci (ATT WELINGTON)
2nd place: Nick Stiles (RELSON GRACIE)

Male Teen No Gi Advanced (100-114.9 lbs)
1st place: Matt Dambra (ATT WELLINGTON)
2nd place: Nicholas Recanti (6 levels)
3rd place: Nathan Hoff (6 levels)

Teen No Gi Advanced (150-169.9 lbs)
1st place: David Cainas (GRACIE TAMPA)
2nd place: Brent Gallo (EVOLUTION)

Teen No Gi Advanced (170 + LBS)
1st place: Joseph Davila (AMAKUA)
2nd place: Eric Blanchard (IND)

Teen BJJ Beginner (115-129.9 lbs)
1st place: Emmanuel Romero (CARLSON GRACIE)
2nd place: Ismael Roman (ATT DAVIE)
3rd place: Evan Giarette (GRACIE BARRA)

Teen BJJ Beginner (130-149.9 lbs)
1st place: Marcus Olivares (ATT DAVIE)
2nd place: Layfer (ATT)
3rd place: Jimmy Correa (TEAM ROLLYSON)

Teen BJJ Beginner (150-169.9 lbs)
1st place: Michael Nocie (TEAM ROLLYSON)
2nd place: Jordan Forno (MARCELLO BJJ)

Teen BJJ Beginner (170 lbs)
1st place: Oscar Pereira Bricerio (MARCELLO BJJ)
2nd place: Nick Harshman (RELSON GRACIE)
3rd place: Frank Lopez (ATT)

Teen BJJ Intermediate (130-149.9 lbs)
1st place: Corey Wings (ATT ORLANDO)
2nd place: Bryan Costagneto (ATT WELLINGTON)
3rd place: Jonathan Elder (ATT DAVIE)
Teen BJJ Intermediate (150-169.9 lbs)
1st place: Joe Davilla (ATT)
2nd place: Scott Cratty (NELUMBO RYU)
3rd place: Dorian Gonzalez (RELSON GRACIE)

Teen BJJ Advanced (100-114.9 lbs)
1st place: Michael Musumeci (ATT WELLINGTON)
2nd place: Nick Stiles (RELSON GRACIE)

Teen BJJ Advanced (115-129.9 lbs)
1st place: Mathew Dambra (ATT WELINGTON)
2nd place: Nathan Hoff (6 LEVELS)
3rd place: Nicholas Recanti (6 LEVELS)

Teen BJJ Advanced (150-169.9 lbs)
1st place: David Caines (GRACIE TAMPA)
2nd place: Brent Gallo

WOMEN

Womens No Gi Beginner (119.9 lbs)
1st place: Brianna Walker (UM BJJ)
2nd place: Nicole Kuehner (ATT WELLINGTON)
3rd place: Vicki Johnson (MOAB)

Womens No Gi Beginner (130-154.9 lbs)
1st place: Romina Powers (TEMPLE ARTS)
2nd place: Gina Sanchez (MARCELLO GARCIA)
3rd place: Jessica Addis (THE ACADEMY)

Womens No Gi Intermediate
1st place: Roberta Quinos (AMERICAN TOP TEAM DAVIS)
2nd place: Christine Perry (THE ARMORY)
3rd place: Yvonne Williams

Womens No Gi Intermediate ABSOL (OPEN)
1st place: Shayna Baszler (CSW)
2nd place: Cherine Fons (ALLIANCE)
3rd place: Felicia Spencer (THE JUNGLE)

Womans No Gi Advanced (119.9 lbs)
1st place: Tammi Musumeci (ATT WELLINGTON)
2nd place: Kim Rivers (LLOYD IRVIN)

Womens No Gi Advanced (160-169.9 lbs)
1st place: Shayna Bezter (ATT)
2nd place: Felicia Spencer(THE JUNGLE)

Womens BJJ White Belt (119.9 lbs)
1st place: Angela Antonek (FIGHTSPORTS)
2nd place: Nicole Kuehner (ATT WELLINGTON)

Womens BJJ White Belt (120-129.9 lbs)
1st place: Angelina Pereira
2nd place: Courtney Marcino

Womens BJJ White Belt (160-175 lbs)
1st place: Christine Perry (THE ARMORY)
2nd place: Yvonne Williams

Womens BJJ Blue Belt (130-153 llb)
1st place: Virginia Costa (AUMAKUA BJJ)
2nd place: Gina Sanchez (MARCELO GARCIA)

MEN

Mens No Gi Beginner (140-149.9 lbs)
1st place: Jon Pineiro (EXTREME MMA)
2nd place: Troung Vu (UM BJJ)
3rd place: Jay Pinerio (EXTREME MMA)

Mens No Gi Beginner (150-159.9 lbs)
1st place: Sean Pinnock (ATT ORLANDO)
2nd place: Orlando Castillo (LLYOD IRVIN)
3rd place: Juan Falcone (RENZO GRACIE)

Mens No Gi Beginner (160-169.9 lbs)
1st place: Emilio Urrutia (ZEN JIU JITSU)
2nd place Danny Richardson (GRACIE TAMPA)
3rd place: Amos Chang (UNCC JIU JITSU)

Mens No Gi Beginner (170-170.9 lbs)
1st place: Kit Vangprachanh (GRACIE TAMPA)
2nd place: Ricardo Camlee (ATT ORLANDO)
3rd place: Joey Ruggiero (LLYOD IRVIN)
Mens No Gi Beginner (180-189.9 lbs)
1st place: Dan Martinez (GT)
2nd place: Delvon Stanley (HOMESTEAD FULL CONTACT)
3rd place: Casery Martin (OCALA BJJ)

Mens No Gi Beginner (190-199.9 lbs)
1st place: Layton Mira (ATT WELLINGTON)
2nd place: Matt Andrews (ZEN BJJ)
3rd place: Joshua Higgnbotham (DEFCON)

Mens No Gi Beginner (200-209.9 lbs)
1st place: Greg McDonnel (EXTREME SWAT)
2nd place: David Dozier (RELSON GRACIE)
3rd place: James Murphy (JUNGLE MMA)

Mens No Gi Beginner (210 + lbs)
1st place: Thomas Benton (MMA COMBAT)
2nd place: Arturo Ascurra (ZEN BJJ)
3rd place: Marcus Young (GRACIE TEMPLE)

Mens No Gi Beginner ABSOL (Open)
1st place: William Holzapfel (DEFCON)
2nd place: Matt Andrews (ZEN BJJ)
3rd place: Kerry Dejesus (ZEN BJJ)

Mens No Gi Intermediate (130-139.9 lbs)
1st place: Dillon Gower (ATT ORLANDO)
2nd place: Gerald Toms (OCALA BJJ)

Mens No Gi Intermediate (140-149.9 lbs)
1st place: Abraham Estacio
2nd place: Jonathan Robbins (UM BJJ)

Mens No Gi Intermediate (150-159.9 lbs)
1st place: Aron Pate (ROBERT TRAVEN SAVAVVAH)
2nd place: Felipe Reis (ROBERT TRAVEN SAVAVVAH)
3rd place: Ivan Castano (MARCELO GARCIA)

Mens No Gi Intermediate (160-169.9 lbs)
1st place: Batista Silva (ATT DAVIE)
2nd place: Seth Goodley (IRON MONKEY SQUAD)
3rd place: Bryan Thomas (FLORIDA EXTREME GRAPPLING)

Mens No Gi Intermediate (170-179.9 lbs)
1st place: Sean Sweeny (UFC BJJ)
2nd place: Mikael Mysoeiala (MARCELO GARCIA BJJ)
3rd place: Robert Rehweller (THE ARMORY)

Mens No Gi Intermediate (180-189.9 lbs)
1st place: Ali Elreda (MARCELO BJJ)
2nd place: Nicholas Martin (TEAM FIST)
3rd place: Lorenzo Spoto (BULDOGCLAN)

Mens No Gi Intermediate (190-199.9 lbs)
1st place: John Chavez (ZEN BJJ)
2nd place: Jessee Victory (DEFCON)

Mens No Gi Intermediate (200-209.9 lbs)
1st place: Andre Arata LLOYD IRVIN)
2nd place: Jairo Sandoval (MMA MASTER)
3rd place: Jonathan Nannur (ZEN BJJ)

Mens No Gi Intermediate (210 + lbs)
1st place: Bruce Hutchinson (BTT)

Mens No Gi Intermediate ABSOL (OPEN)
1st place: Jairo Sandoval (MMA MASTERS)
2nd place: Zach Sanford (ATT VERO BEACH)
3rd place: Jesse Victory (DEFCON)

Mens No Gi Advanced (140-149.9 lbs)
1st place: Giovanni Moljo (MMA MASTERS)
2nd place: Marcelo Cohen (THE ARMORY)
3rd place: Brett Werne

Mens No Gi Advanced (160-169.9 lbs)
1st place: Ruben Alverez (FIGHTSPORTS)
2nd place: John Cicio (ATT ORLANDO)
3rd place: Ryan Favale

Mens No Gi Advanced (160-169.9 lbs)
1st place: Mike Palladino (BLACK HOLE BJJ)
2nd place: Joey Roberts

Mens No Gi Advanced (170-179.9 lbs)
1st place: Jeremy Catron (MARCELO GARCIA BJJ)
2nd place: Jonathan Campanelli (TEAM ROLLYSON)
3rd place: Jason Geiger (WINNIPEG ACADEMY OF MMA)

Mens No Gi Advanced (180-189.9 lbs)
1st place: RJ Goodridge (THE ARMORY)
2nd place: Andrew Mcinnis (MARCELO GARCIA BJJ)
3rd place: Serge Severenchuk (UNCC JIU JITSU)

Mens No Gi Advanced (190-199.9 lbs)
1st place: Jeremy Splain (BLACK HOLE BJJ)
2nd place: Jason Snapp (ATT WELLINGTON)
3rd place: Frederico Lanna (ATT)

Mens No Gi Advanced (200-209.9 lbs)
1st place: Jeremy Splain (BLACK HOLE BJJ)

Mens No Gi Advanced (210 + lbs)
1st place: Marshall Kemper (BTT)
2nd place: Victor Schlosser (ATT DEERFIELD)
3rd place: Nicoli Holt (ROGER GRACIE)

Mens No Gi Advanced (ABSOL)
1st place: Roberto Cyborg
2nd place: Valdir Aravso (IND)
3rd place: Jordan Schultz (ALLIANCE)

Mens Executive No Gi Beg. (180-199.9 lbs)
1st place: Christian Crippen (ZEN JIU JITSU)
2nd place: John Vicac (ATT BAYTON BEACH)
3rd place: David Branch (JKD)

Mens Executive No Gi Beg. ABSOL. (Open)
1st place: Tyler Hurry (RELSON GRACIE)
2nd place: Jason Hayes (ATT ORLANDO)
3rd place: Tobin Frey (IND)

Mens Executive No Gi Advanced (150-159.9 lbs)
1st place: Joey Roberts (ATT PORT ST LUCIE)
2nd place: Jack Nguyen (JUNGLE MMA)

Mens Executive No Gi Advanced (180-199.9 lbs)
1st place: Jonathan Wofford (MARCIO CRUZ)
2nd place: Jason Hays (ATT ORLANDO)
3rd place: Lawrence Noble (EXTREME SWAT)

Mens Executive No Gi Advanced (200 + lbs)
1st place: Will Skretkowicz (IRON MONKEY SQAUD)
2nd place: Deon Albrecht (IND)
3rd place: George Castillo (JORGE PEREIRA)

Mens Executive No Gi Advanced ABSOL. (Open)
1st place: Alexis Velasquez (DE LA RIVER)

Mens Masters No Gi Beg. (160-179.9 lbs)
1st place: Nick Karettis (MOAB)
2nd place: : Luther Hall (GRACIE BARRA WPB)
3rd place: Casalbom Romano (BULDOGCLAN)

Mens No Gi Advanced (200 + lbs)
1st place: Marcio Silva (ATT EDISON DINIZ)
2nd place: Travis Hart (WOLF PACK)

Mens No Gi Advanced ABSOL (OPEN)
1st place: Marcelo Araujo (RELSON GRACIE)
2nd place: Kevin Christopher (MMA COMBAT)

Mens No Gi NV (130 -139.9 lbs)
1st place: Corey Wings (AMERICAN TOP TEAM ORLANDO)
2nd place: Jason Grice (MARCELO BJJ)
3rd place: Edward Kelly (JUNGLE BJJ)

Mens No Gi NV (140- 149.9 lbs)
1st place: Jon Werner (UCF BJJ)
2nd place: Justin Coocen (EXTREME SWAT MMA)
3rd place: Dova Kothandapany (UNCC JIU JITSU)

Mens No Gi NV (150-159.9 lbs)
1st place: Marti Gomez (EXTREME MMA)
2nd place: Tyler Comier (THE ARMORY)
3rd place: Joeseph Crisotomo (ALMEIDA BJJ)

Mens No Gi NV (160-169.9 lbs)
1st place: Alexis Ogando (CYBORG)
2nd place: Devin Weishaar (THE ARMORY)
3rd place: Gilberto Matamoros (CYBORG)

Mens No Gi NV (170-179.9 lbs)
1st place: Wanderson Santos (MMA MASTERS)
2nd place: Danny Gilmer (JAX BJJ SOUTH)
3rd place: Alberto Santos (ATT EDSON DINIS

Mens No Gi NV (180-189.9 lbs)
1st place: Daniel Green (UNCC JIU JITSU)
2nd place: Mike Carim
3rd place: Kyle Vamadore (IND)

Mens No Gi NV (190-199.9 lbs)
1st place: Austin Smith (EXTREME SWAT)
2nd place: Joe Doviak (DEFCON)
3rd place: Christopher Rocha

Mens No Gi NV (200-209.9 lbs)
1st place: Oscar Pereira (MAURO SERGIO BJJ)
2nd place: James Pickett (DEFCON)
3rd place: Yazen Abdin (EXTREME SWAT)

Mens No Gi NV (210 + lbs)
1st place: Matt Morgan (ATT ORLANDO)
2nd place: Zack Van Dyck (DEFCON)
3rd place: Tyson Garcia (TRAINING BOX)

Mens No Gi NV ABSOL.
1st place: John Stillwell (BTT)
2ND place: Matt Morgan (ATT ORLANDO)
3rd place: Jim Kiser (6 MMA)

Mens BJJ White Belt (140-149.9 lbs)
1st place: Chris Hunter (THE ARMORY)
2nd place: Jay Pinero (EXTREME MMA)
3rd place: Eric Morales (LLYOD IRVIN)

Mens BJJ White Belt (150-159.9 lbs)
1st place: Orlando Castillo (LLYOD IRVIN)
2nd place: Mark Trilla (ANDREW CARGILL)
3rd place: Jon Lee (UNCC BJJ)

Mens BJJ White Belt (160-169.9 lbs)
1st place: Joey Ruggiero (LLYOD IRVIN)
2nd place: Amos Chang (UNCC BJJ)
3rd place: Devin Weighaar (THE ARMORY)

Mens BJJ White Belt (170-179.9 lbs)
1st place: Ricardo Camlee (ATT ORLANDO)
2nd place: Jarrad Stone (UNCC BJJ)
3rd place: Paul Buccheri (FIGHT SPORTS)

Mens BJJ White Belt (180-189.9 lbs)
1st place: Casey Martin (OCALA BJJ)
2nd place: Daniel Green (UNCC BJJ)
3rd place: Andrew Wilme (GRACIE BARRA)

Mens BJJ White Belt (190-199.9 lbs)
1st place: Robert Walkine (GRACIE BARRA)
2nd place: Jaime Soto (AUMAKUA)
3rd place: Luiz Berrel (ATT EDSON)

Mens BJJ White Belt (200-209.9 lbs)
1st place: Oscar Pereira (MAURO SERGIO BJJ)
2nd place: Serg Daniltchenlco (RELSON GRACIE)
3rd place: Bryan Flood (BTT)

Mens BJJ White Belt (210 + lbs)
1st place: Emannel Morales (TEAM ROLLYSON)
2nd place: Tyson Garcia (TRAINING BOX)
3rd place: Scott Pitts (TRAINING BOX)

Mens Mens BJJ White Belt EXEC (160-169.9 lbs)
1st place: Jeffery Dimarcio (JACKS BJJ SOUTH)
2nd place: Paulo Wesson (MARIO SERGIO BJJ)

Mens BJJ White Belt EXEC (180-189.9 lbs)
1st place: John Vicac (ATT BAYTON BEACH)
2nd place: Alesandro Panettieri (BULDOGCLAN)
3rd place: Kyle Coddington (GRACIE BARRA)

Mens BJJ White Belt EXEC (200-209.9 lbs)
1st place: Joel Bellemore (WORLD BJJ)
2nd place: Luis Reyes (TEAM ROLLYSON)

Mens BJJ White Belt EXEC (210 + lbs)
1st place: William Johnson (FIGHTERS ALLEY)
2nd place: Benoit Vulliet (FIGHT SPORT)
3rd place: Charles Stewart (THE ARMORY)

Mens BJJ Blue Belt (150-159.9 lbs)
1st place: Bruno Poderso (ATT)
2nd place: Andres Duplat (POPOVITECH)
3rd place: Mathew Bartlett (OCALA BJJ)

Mens BJJ Blue Belt (160-169.9 lbs)
1st place: Kyle Youngman (TRAINING BOX)
2nd place: Uriel Catete (GRACIE BARRA)
3rd place: Ben Zapata (GRACIE TAMPA)

Mens BJJ Blue Belt (170-179.9 lbs)
1st place: Mikael Mysoeiala (MARCELO GARCIA BJJ)
2nd place: Wanderson Santos (MMA MASTERS)
3rd place: Kevin Dickson (WORLD BJJ)

Mens BJJ Blue Belt (200-209.9 lbs)
1st place: Alex Hernandez (XFC BRANDON)
2nd place: Jeff Morris (GRACIE TAMPA)
3rd place: Johnathan Wofford (MARCIO CRUZ)

Mens BJJ Blue Belt (210 + lbs)
1st place: Randi Jean (GRACIE BARRA)
2nd place: Justin Sallenback
3rd place: Craig Robertson (GRACIE ORLANDO)

Mens BJJ Blue Belt EXEC (170-179.9 lbs)
1st place: Tobin Frey (6TH LEVEL)
2nd place: Arturo Wesson (SERGIO BJJ)

Mens BJJ Blue Belt EXEC (180-189.9 lbs)
1st place: Lewis Powers (GRACIE TAMPA)
2nd place: Arturo Herrera (MAURO SERGIO BJJ)
3rd place: Tobin Frey (6TH LEVEL)

Mens BJJ Blue Belt EXEC (180-189.9 lbs)
1st place: Jonathan Wafford (MARCIO CRUZ)
2nd place: Derek Simonds (GRACIE BARRA ORLANDO)
3rd place: George Castillo (JORGE PEREIRA)

Mens BJJ Purple Belt (160-169.9 lbs)
1st place: Mike Palladino (BLACKHOLE BJJ)
2nd place: Louis Shambo (GRACIE BARRA)

Mens BJJ Purple Belt (170-179.9 lbs)
1st place: Francisco Iturralde (ALLIANCE)
2nd place: Rich Rodriquez (GRACIE BARRA ORLANDO)
3rd place: Johnathan Campanelli (ROLLYSON)

Mens BJJ Purple Belt (190-209.9 lbs)
1st place: William Abrea (FIGHT SPORTS)
2nd place: Alberto Marchetti
3rd place: Jason Snapp (ATT WELLINGTON)

Mens BJJ Purple Belt EXEC (200-209.9 lbs)
1st place: Zachary Falconer (GRACIE BARRA)
2nd place: Joseph Garcia (DAYTON GRAPPLING)

Mens BJJ Brown Belt (180-189.9 lbs)
1st place: Phillipe Gentry (ALLIANCE)
2nd place: John Morrison (ATT ORLANDO)

Mens BJJ Brown Belt EXEC (200-209.9 lbs)
1ST place: Nicolai Holt (ROGER GRACIE)
2nd place: Bruce Hoyer (BRASA)