Divisional Results - 2013 Grapplers Quest Europa Games - Phoenix Arizona - October 19, 2013

BrianCimins's picture

Divisional Results - 2013 Grapplers Quest Europa Games
Phoenix Arizona - October 19, 2013

Kids 6 yrs No Gi Beginner (49.9 lbs)
1st place: Kelvin Mason (GRACIE BARRA)
2nd place: Ashlee Everett (SYNDICATE)

Kids 9 yrs No Gi Beginner (59.9 lbs)
1st place: Tony Albanese (COBRA KAI)
2nd place: Coby Merrill (CHECKMAT)
3rd place: Natalie Everett (SYNDICATE)

Kids 9 yrs No Gi Beginner (60-69.9 lbs)
1st place: Kendrick Collins (UFC GLENDALE)
2nd place: Kaley Steinke (UFC GLENDALE)

Kids 9 yrs No Gi Beginner (70-79.9 lbs)
1st place: Dillon Nenmeyer (UFC GYM)
2nd place: Simon Marx (TIGER MMA)
3rd place: Elda Seeger (AZ TIGER MMA)

Kids 9 yrs No Gi Beginner (80 + lbs)
1st place: Darby Gaspard (MMA LAB)

Kids 12 yrs No Gi Beginner (70-79.9 lbs)
1st place: Cody Merrill (CHECKMAT)
2nd place: Dillon Nenmeyer (UFC GYM)
3rd place: Kalee Everett (SYNDICATE)

Kids 12 yrs No Gi Beginner (80-89.9 lbs)
1st place: Jacob Muniz (POWER MMA)
2nd place: Jacob Harrison (POWER MMA)
3rd place: Darby Gaspard (MMA LAB)

Kids 12 yrs No Gi Beginner (90-99.9 lbs)
1st place: Keith Aiden (RISE COMBAT SPORTS)
2nd place: Frank Williams (POWER MMA)
3rd place: Kalee Bauer (VARGAS JIU JITSU)

Kids 12 yrs No Gi Beginner (110-119.9 lbs)
1st place: Aiden Keith (RISE COMBAT SPORTS)
2nd place: Jilien Marx (TIGER MMA)

Kids 6 yrs No Gi Advanced (49.9 lbs)
1st place: Kelvin Mason (GRACIE BARRA)

Kids 9 yrs No Gi Advanced (59.9 lbs)
1st place: Brandon Paez (COBRA KAI)
2nd place: Christian Castillo (LOTUS CLUB)
3rd place: Xavier Castillo (LOTUS CLUB)

Kids 9 yrs No Gi Advanced (70-79.9 lbs)
1st place: Cody Merrill (CHECKMAT)

Kids 9 yrs No Gi Advanced (80 + lbs)
1st place: Frank Williams (POWER MMA)

Kids 12 yrs No GI Advanced (60-69.9 lbs)
1st place: Justin Spain (COBRA KAI)
2nd place: Sadru Smith (POWER MMA)
3rd place: Grayson Washington (TECHNIQUE TRAINING CENTER)

Kids 12 yrs No Gi Advanced (70-79.9 lbs)
1st place: Jake Hare (COBRA KAI)
2nd place: Sadru Smith (POWER MMA)
3rd place: Grayson Washington (TECHNIQUE TRAINING CENTER)

Kids 12 yrs No Gi Advanced (80-89.9 lbs)
1st place: Gabriela Bowman (DEBRAZIL JIU JITSU)
2nd place: Peyton Angelias (COBRA KAI)
3rd place: Jovan Ravago (POWER MMA)

Kids 12 yrs No Gi Advanced (90-99.9 lbs)
1st place: Justus Scot (COBRA KAI)
2nd place: Cade Roque (POWER MMA)
3rd place: Gabriela Bowman (DEBRAZIL JIU JITSU)

Kids 6 yrs BJJ Beginner (49.9 lbs)
1st place: Ashlee Everett (SYNDICATE)

Kids 9 yrs BJJ Beginner (59.9 lbs)
1st place: Cody Merrill (CHECKMAT)
2nd place: Tony Albanese (COBRA KAI)
3rd place: Natalie Everett (SYNDICATE)

Kids 9 yrs BJJ Beginner (60-69.9 lbs)
1st place: Kendrick Collins (UFC GLENDALE)
2nd place: Kaley Steinke (UFC GLENDALE)

Kids 9 yrs BJJ Beginner (70-79.9 lbs)
1st place: Elda Seeger (AZ TIGER MMA)
2nd place: Simon Marx (TIGER MMA)

Kids 9 yrs BJJ Beginner (80 + lbs)
1st place: Darby Gaspard (MMA LAB)

Kids 12 yrs BJJ Beginner (70-79.9 lbs)
1st place: Kalee Everett (SYNDICATE)
2nd place: Dillon Neumeyer
3rd place: Alec Brewington (AZ TIGER MMA)

Kids 12 yrs BJJ Beginner (80-89.9 lbs)
1st place: Jacob Muniz (POWER MMA)

Kids 12 yrs BJJ Beginner (90-99.9 lbs)
1st place: Jacob Muniz (POWER MMA)
2nd place: Aiden Keith (RISE COMBAT SPORTS)
Kids 2 yrs BJJ Beginner (100-119.9 lbs)
1st place: Aiden Keith (RISE COMBAT SPORTS)
2nd place: Julien Marx (TIGER MMA)

Kids 6 yrs BJJ Advanced (49.9 lbs)
1st place: Kelvin Mason (GRACIE BARRA)
2nd place: Ashlee Everett (SYNDICATE)

Kids 9 yrs BJJ Advanced (59.9 lbs)
1st place: Brandon Paez (COBRA KAI)

Kids 9 yrs BJJ Advanced (70-79.9 lbs)
1st place: Cody Merrill (CHECKMAT

Kids 9 yrs BJJ Advanced (80 + lbs)
1st place: Cody Merill (CHECKMAT)
2nd place: Frank Williams (POWER MMA)

Kids 12 yrs BJJ Advanced (60-69.9 lbs)
1st place: Justin Spain (COBRA KAI)
2nd place: Sadru Smith (POWER MMA)
3rd place: Grayson Washington (TECHNIQUE TRAINING CENTER)

Kids 12 yrs BJJ Advanced (70-79.9 lbs)
1st place: Jake Hare (COBRA KAI)
2nd place: Grayson Washington (TECHNIQUE TRAINING CENTER)
3rd place: Sadru Smith (POWER MMA)

Kids 12 yrs BJJ Advanced (80-89.9 lbs)
1st place: Peyton Angelias (COBRA KAI)
2nd place: Gabriela Bowman (DEBRAZL JIU JITSU)
3rd place: Jovan Ravago (POWER MMA)

Kids 12 yrs BJJ Advanced (90-99.9 lbs)
1st place: Justus Scot (COBRA KAI)
2nd place: Cade Roque (POWER MMA)
3rd place: Gabriela Bowman (DEBRAZIL JIU JITSU)

TEENS

Teen 15 yrs No Gi Beginner (99.9 lbs)
1st place: Davon Gillespie (COLLAR CLUE)
2nd place: Adrian Walsh (PHOENIX BJJ)
3rd place: Conner Hooges (PHOENIX BJJ)

Teen 15 yrs No Gi Beginner (100-114.9 lbs)
1st place: Cameron Hilfers (PRIME BJJ)
2nd place: Adrian Walsh ( PHOENIX BJJ)
3rd place: Liam Abbott (IND)

Teen 15 yrs No Gi Beginner (115-129.9 lbs)
1st place: James Muniz (POWER MMA)
2nd place: Joe Rush (SYNDICATE)
3rd place: Liam Abbott (IND)

Teen 15 yrs No Gi Beginner (130-149.9 lbs)
1st place: Jacob Garcia (VARGAS JIU JITSU)
2nd place: Alec Meza (POWER MMA)
3rd place: Miquel Montes (JB FIGHTER CENTRAL)

Teen 15 yrs No Gi Beginner (145-159.9 lbs)
1st place: Miquel Montes (JB FIGHTER CENTER)

Teen 17 yrs No Gi Beginner (135-149.9 lbs)
1st place: Shane Padilla (TNT MMA TRAINING)
2nd place: Raul Vazquez (JB FIGHTER CENTRAL)

Teen 15 yrs No Gi Advanced (100-114.9 lbs)
1st place: Kylee Roque (POWER MMA)

Teen 15 yrs No Gi Advanced (115-129.9 lbs)
1st place: Brendan Onquit (JAY PAGES BJJ)
2nd place: Kylee Roque (POWER MMA)

Teen 15 yrs No Gi Advanced (130-149.9 lbs)
1st place: Brendan Onquit (JAY PAGES BJJ)
2nd place: Colton Calkins (SYNDICATE)

Teen 17 yrs No Gi Advanced (119.9 lbs)
1st place: Jason Spain Jr (COBRA KAI)

Teen 17 yrs No Gi Advanced (120-134.9 LBS)
1st place: Justin Kirk (TNT MMA TRAINGING CENTER)
2nd place: Jason Spain Jr (COBRA KAI)
3rd place: Daniel Perez (VARGAS JIU JITSU)

Teen 15 yrs BJJ Beginner (99.9 lbs)
1st place: Conner Hooges (PHOENIX BJJ)

Teen 15 yrs BJJ Beginner (100-114.9 lbs)
1st place: Cameron Hilfers (PHOENIX BJJ)
2nd place: Conner Hooges (PHOENIX BJJ)

Teen 15 yrs BJJ Beginner (130-144.9 lbs)
1st place: Alec Meza (POWER MMA)

Teen 15 yrs BJJ Beginner (160 + lbs)
1st place: Brenn Belone (BJJ REVOLUTION)

Teen 15 yrs BJJ Advanced (100-114.9 lbs)
1st place: Kylee Roque (POWER MMA)

Teen 15 yrs BJJ Advanced (115-129.9 lbs)
1st place: Brett Trivitt (POWER MMA)
2nd place: Nick Netten (FIGHT READY MMA)
3rd place: Brenden Onquit (JAY PAGES BJJ)

Teen 15 yrs BJJ Advanced (130-149.9 lbs)
1st place: Colton Calkins (SYNDICATE)

Teen 15 yrs BJJ Advanced (140-159.9 lbs)
1st place: Spencer Nolan (GRACIE ARIZONA)
2nd place: Colton Calkins (SYNDICATE)

Teen 15 yrs BJJ Advanced (160 + lbs)
1st place: Brenn Belone (BJJ REVOLUTION)

WOMEN

Womens No Gi Beginner (119.9 lbs)
1st place: Kim Gondales (CARLOS FARIAS BJJ)
2nd place: Apolonia Pina (KONGS SUBMISSION)

Womens No Gi Beginner (120-139.9 lbs)
1st place: Fiona Villanueva (VARGAS JIU JITSU)
2nd place: Cosmia Begay (IND)

Womens No Gi Beginner (140- 159.9 lbs)
1st place: Veronica Preciado (VARGAS JIU JITSU)
2nd place: Fiona Villanueva (VARGAS JIU JITSU)
3rd place: Trudy Wells (RISE COMBAT SPORTS)

Womens No Gi Beginner Absol (OPEN lbs)
1st place: Apolonia Pina (KONGS SUBMISSION)
2nd place: Fiona Villanueva (VARGAS JIU JITSU)
3rd place: Irene Haro (VARGAS JIU JITSU)

Womens No Gi Intermediate (119.9 lbs)
1st place: Mo Black (PRIME BJJ)
2nd place: Kate Gondales (VARGAS JIU JITSU)

Womens No Gi Intermediate (160 + lbs)
1st place: Nicole Maldonado (HINZMANS TIGER PIT)
2nd place: Sue Ryerse (CHAMPIONS CREED)

Womens No Gi Intermediate ABSOL (OPEN)
1st place: Sue Ann Ryerse (CHAMPIONS CREED)
2nd place: Kate Gondales (VARGAS JIU JITSU)

Womens No Gi Advanced (140-159.9 lbs)
1st place: Nicole Maldonado (HINZMANS TIGER PIT)

Womens No Gi Advanced ABSOL (OPEN)
1st place: Kyra Batara (COBRA KAI)
2nd place: Nicole Maldonado (HITZMANS TIGER PIT)

Womens BJJ White Belt (119.9 lbs)
1st place: Lena Christiansen (MWBJJ)
2nd place: Apolonia Pina (KONGS SUBMISSION)

Womens BJJ White Belt (160 + lbs)
1st place: Sue Ann Ryerse (CHAMPIONS CREED)
2nd place: Trudy Wells (RISE COMBAT SPORTS)

Womens BJJ White Belt Absol (OPEN)
1st place: Sue Ann Ryerse (CHAMPIONS CREED)
2nd place: Trudy Wells (RISE COMBAT SPORTS)

Womens BJJ Blue Belt (119.9 llb)
1st place: Mo Black (PRIME BJJ)
2nd place: Shasta McMurry (FIGHT READY MMA)

Womens BJJ Blue Belt Absol (OPEN)
1st place: Christina Cruz (MEGATON)

MEN

Mens No Gi NV (129.9 lbs)
1st place: Robert Graves (PHOENIX BJJ)

Mens No Gi NV (130 -139.9 lbs)
1st place: Cody Psycher (APEX)

Mens No Gi NV (140- 149.9 lbs)
1st place: Cody Psycher (APEX)
2nd place: Jamian Miller (MONTHAN COMBATIVES)
3rd place: Gabriel Cordova (TANK CREW)

Mens No Gi NV (150-159.9 lbs)
1st place: David Anica (IND)
2nd place: Rene Fierro (JB FIGHTER CENTER)
3rd place: Agustin Corpus (JB FIGHTER CENTER)
Mens No Gi NV (160-169.9 lbs)
1st place: Chris Collins (POWER MMA)
2nd place: Anthony Damiani (BEHRING AZ)
3rd place: Walter Klamer (MONTHAN COMBATIVES)

Mens No Gi NV (170-179.9 lbs)
1st place: Alexander Garcia (AZ COMBAT SPORTS)

Mens No Gi NV (190-199.9 lbs)
1st place: Randy Ramirez (JACKSONS MMA)
2nd place: Antonio Guzman (UNDISPUTED)
3rd place: Samuel Verbridge (IND)

Mens No Gi NV (210 + lbs)
1st place: Nick Larranaga (TNT MMA TRAINING CENTER)
2nd place: Juan Garcia (UNDISPUTED)
3rd place: Cory Ortega (GRACIE BARRA)

Mens No Gi NV ABSOL. (OPEN)
1st place: Nick Larranaga (TNT MMA TRAINING CENTER)
2nd place: Gabriel Cordova (TANK CREW)
3rd place: Walter Klamer (MONTHAN COMBATITIVES)

Mens No Gi Beginner (129.9 lbs)
1st place: Larry Ruiz (WARRIOR FITNESS CENTER)
2nd place: Elijah Osburn (OSBURN BJJ)
3rd place: Christian Angelias (COBRA KAI)

Mens No Gi Beginner (130-139.9 lbs)
1st place: Conner Dison (CIO TERRA)
2nd place: Carlos Meza (VARGAS JIU JITSU)

Mens No Gi Beginner (140-149.9 lbs)
1st place: Luis Hernandez (UNDISPUTED)
2nd place: Scott Lavallie (POWER MMA)

Mens No Gi Beginner (150-159.9 lbs)
1st place: Andrew Hampton (FAR EAST MARTIAL ARTS)
2nd place: Justin Hammonds (IND)

Mens No Gi Beginner (190-199.9 lbs)
1st place: Chris Blackstone (MONTHAN COMBATITIVES)

Mens No Gi Beginner (210 + lbs)
1st place: Don Daubert (10TH PLANET)
2nd place: Giovanni Alverez (BUSTED KNUCKLES)

Mens No Gi Beginner ABSOL (Open)
1st place: Don Daubert (10TH PLANET)
2nd place: Chris Blackstone (MONTHAN COMBATITIVES)

Mens No Gi Intermediate (129.9 lbs)
1st place: Jose Marquez (VARGAS JIU JITSU)
2nd place: Jason Spain Jr (COBRA KAI)
3rd place: Robert McBride (COBRA KAI)

Mens No Gi Intermediate (130-139.9 lbs)
1st place: Anthony Romero (BAMBUSA)
2nd place: Michael Crosby (JCBJJ)
3rd place: Jarrel Madrid (VARGAS JIU JITSU)

Mens No Gi Intermediate (140-149.9 lbs)
1st place: Gabriel Duarte (UNDIPUTED)

Mens No Gi Intermediate (150-159.9 lbs)
1st place: Gabriel Duarte (UNDIPUTED)
2nd place: Time Klein (10TH PLANET)
3rd place: Nicholas Stewart (POWER MMA)

Mens No Gi Intermediate (160-169.9 lbs)
1st place: Shane Shapiro (COBRA KAI)
2nd place: Ivan Luceso (CHI CHEESE)

Mens No Gi Intermediate (170-179.9 lbs)
1st place: Louis Riel (UNDISPUTED)
2nd place: Eddie Batross (POWER MMA)
3rd place: Lee Smythe (UNDISPUTED)

Mens No Gi Intermediate (180-189.9 lbs)
1st place: Anthony Pantoja (BUSTED KNUCKLES)
2nd place: Cameron Poupard (BEHRING AZ)
3rd place: Aaron Caryl (PRECISION MMA)

Mens No Gi Intermediate (190-199.9 lbs)
1st place: Steven Cabrera (SELVA BJJ)
2nd place: Chris Blackstone (MONTHAN COMBATITIVES)

Mens No Gi Intermediate (200-209.9 lbs)
1st place: Caleb Baker (CTA)
2nd place: Garrett Clark (MONTHAN COMBATITIVES)

Mens No Gi Intermediate ABSOL (OPEN)
1st place: Eddie Batross (POWER MMA)
2nd place: Garrett Clark (MONTHAN COMBATITIVES)
3rd place: Jose Marques (VARGAS JIU JITSU)

Mens No Gi Intermediate (SUB)
1st place: Michael Haynes (COBRA KAI)
2nd place: Josh Harrison (IND)

Mens No Gi Advanced (140-149.9 lbs)
1st place: Jerry Shapiro (COBRA KAI)
2nd place: Joey Velasquez (COBRA KAI)
3rd place: Casey Kenney (RISE COMBAT SPORTS)

Mens No Gi Advanced (150-159.9 lbs)
1st place: Daniel Almodovar (DRYSDALE BJJ)
2nd place: Ben Jimenez (ALLIANCE)
3rd place: John Herrera (PRIME)

Mens No Gi Advanced (160-169.9 lbs)
1st place: Adrian Nez (MEGATON)
2nd place: Randy Steinke (JCBJJ LAB)
3rd place: Grayson McNees (COBRA KAI)

Mens No Gi Advanced (180-189.9 lbs)
1st place: Danny Davis Jr (DRYSDALE BJJ)
2nd place: Don Stoner (CHECKMAT)
3rd place: AJ Turner (SYNDICATE)
Mens No Gi Advanced (190-199.9 lbs)
1st place: Jose Munoz (GRACE FIGHTING)
2nd place: Victor Rosas (UNDISPUTED)

Mens No Gi Advanced (200-209.9 lbs)
1st place: Clifford Starks (AZ COMBAT SPORTS)
2nd place: Kevin Nicasio (10TH PLANET)
3rd place: Matthew Findley (10TH PLANET)

Mens No Gi Advanced ABSOL (OPEN)
1st place: Marcelo Mafra (CHECKMAT)
2nd place: Adrian Nez (MEGATON)
3rd place: Daniel Huber (AMERICAN PANKRATION)

Mens No Gi Advanced (SUB)
1st place: Kevin Nicasio (10TH PLANET JJ)
2nd place: Matthew Findley (10TH PLANET JJ)

Mens Executive No Gi Beg. (160-179.9 lbs)
1st place: Kristopher Coyne (CTA)
2nd place: David Hoopes (PHOENIX BJJ & MMA)
3rd place: Chris Shuman (YUMA BJJ)

Mens Executive No Gi Beg. (180-199.9 lbs)
1st place: Josh Lannon (TIGER MMA)

Mens Executive No Gi Beg. ABSOL. (Open)
1st place: Josh Lannon (TIGER MMA)

Mens Executive No Gi Advanced (160-179.9 lbs)
1st place: James Sziszak (CARLOS FARIAS BJJ)

Mens Executive No Gi Advanced (160-179.9 lbs)
1st place: Josh Lannon (TIGER MMA)
2nd place: Tommy Napier (MONTHAN COMBATITIVES)

Mens Executive No Gi Advanced (200 + lbs)
1st place: Preslie Sherman (TEAM SACHEZ)

Mens Executive No Gi Advanced ABSOL. (Open)
1st place: Preslie Sherman (TEAM SACHEZ)
2nd place: Tommy Napier (MONTHAN COMBATITIVES)

Mens Masters No Gi Beg. (200 + lbs)
1st place: Steve Estrada (PHEONIX BJJ)

Mens Masters No Gi Adv. ABSOL (Open)
1st place: Cullen Young Blackgoat (FLAGSTAFF JIU JITSU)

Mens BJJ White Belt (129.9 lbs)
1st place: Christain Angelias (COBRA KAI)
2nd place: Elijah Osburn (OSBURN BJJ)
3rd place: Larry Ruiz (WARRIOR FITNESS CENTER)
Mens BJJ White Belt (140-149.9 lbs)
1st place: Luis Hernandez (UNDISPUTED)
2nd place: Scott Lavallie (POWER MMA)

Mens BJJ White Belt (160-169.9 lbs)
1st place: Cullen Young Blackgoat (FLAGSTAFF JIU JITSU)
2nd place: Walter Klamer (MOTHAN COMBATITIVES)

Mens BJJ White Belt (190-209.9 lbs)
1st place: Antonio Guzman (UNDISPUTED)
2nd place: Chris Blackstone (MONTHAN COMBATITIVES)

Mens BJJ White Belt (210 + lbs)
1st place: Jon Brewington (AZ TIGER MMA)
2nd place: Dan Kern
3rd place: Cory Ortega (GRACIE BARRA)

Mens BJJ Blue Belt (129.9 lbs)
1st place: Jason Spain Jr (COBRA KAI)
2nd place: Robert McBride (COBRA KAI)

Mens BJJ Blue Belt (130-139.9 lbs)
1st place: Anthony Romero (BAMBUSA)
2nd place: Salvador Blancas (UNDISPUTED)

Mens BJJ Blue Belt (140-149.9 lbs)
1st place: Gabriel Duarte (UNDISPUTED)

Mens BJJ Blue Belt (160-169.9 lbs)
1st place: Shane Shapiro (COBRA KAI)

Mens BJJ Blue Belt (170-179.9 lbs)
1st place: Eddie Batross (POWER MMA)
2nd place: Shane Shapiro (COBRA KAI)
3rd place: Lee Smythe (UNDISPUTED)

Mens BJJ Blue Belt (190-209.9 lbs)
1st place: Alex Moore (UNDISPUTED)

Mens BJJ Purple Belt (149-159.9 lbs)
1st place: John Herrera (PRIME)
2nd place: Daniel Almodovar (DRYSDALE BJJ)
3rd place: Joey Velasquez (COBRA KAI)

Mens BJJ Purple Belt (160-179.9 lbs)
1st place: Thomas Keenan (GD JIU JITSU)
2nd place: Randy Steinke (JCBJJ LAB)
3rd place: Danny

Mens BJJ Purple Belt (200 + lbs)
1st place: Ryan Burch (JCBJJ LAB)

Mens BJJ Brown Belt (140-159.9 lbs)
1st place: Jerry Shapiro (COBRA KAI)

Mens BJJ Brown Belt (160-179.9 lbs)
1st place: Jhonny Souza (COBRINHA BJJ)
2nd place: Jerry Shapiro (COBRA KAI)

Mens BJJ Brown Belt (180-199.9 lbs)
1st place: Don Stoner (CHECKMAT)

Mens BJJ Brown Belt (200 + lbs)
1st place: Rodrigo Gutierez (COBRA KAI)
2nd place: Don Stoner (CHECKMAT)

Mens BJJ White Belt EXEC (140-159.9 lbs)
1st place: Kristopher Coyne (CTA)

Mens BJJ White Belt EXEC (160-179.9 lbs)
1st place: Kristopher Coyne (CTA)
2nd place: David Hoopes (PHOENIX BJJ &MMA)
3rd place: Chris Shuman (YUMA BJJ)

Mens BJJ White Belt EXEC (180-199.9 lbs)
1st place: Josh Lannon (TIGER MMA)
2nd place: Jack Martin (JCBJJ)

Mens BJJ White Belt EXEC (OPEN)
1st place: Josh Lannon

Mens BJJ Blue Belt EXEC (140- 159.9 lbs)
1st place: Tim Klein (10TH PLANET JJ)
2nd place: James Sziszak (CARLOS FARIAS BJJ)

Mens BJJ Blue Belt EXEC (160-179.9 lbs)
1st place: Dan Hoopes (EXCEL)

Mens BJJ Purple Belt EXEC (OPEN)
1st place: Vincent Inoncillo (COBRA KAI)

Mens Masters BJJ White Belt (180-199.9 lbs)
1st place: Josh Lannon (TIGER MMA)

Mens Masters BJJ White Belt (220 + lbs)
1st place: Steve Estrada (PHOENIX BBJ & MMA)

Mens Masters BJJ Blue Belt (OPEN)
1st place: Danford Kern (IND)