2010 Canadian National Grappling Championships - Individual Divisional Results

BrianCimins's picture

Kids 6 yrs No Gi Beginner (49.9 lbs)
1st place: Tommy Caron (SHERBATOV MMA)
2nd place: Treye Trotman (NORTHERN BLACK DRAGON)
3rd place: Mohamed Alzawi (SHERBATOV MMA)

Kids 6 yrs No Gi Beginner (50-59.9 lbs)
1st place: Sean Uniac (BARRIE BJJ)

Kids 9 yrs No Gi Beginner (59.9 lbs)
1st place: Conner Pitts (KNUCKLE UP)
2nd place: Keeyan Trotman (NOTHERN BLACK DRAGON)
3rd place: Hodifa Ahmer (NOTHERN BLACK DRAGON)

Kids 9 yrs No Gi Beginner (60-69.9 lbs)
1st place: Jordan Meyer (MFC)
2nd place: Emily Goldsmith (NOTHERN BLACK DRAGON)

Kids 9 yrs No Gi Beginner (70-79.9 lbs)
1st place: Bianca Le-Bosnoyani (KNO MMA)

Kids 12 yrs No Gi Beginner (79.9 lbs)
1st place: Bianca Le-Bosnoyani (KNO MMA)
2nd place: Hasuh Idiyev (EXTREME COUTURE)
3rd place: Felipe Foreno (NORTHERN BLACK DRAGON)

Kids 12 yrs No Gi Beginner (80-89.9 lbs)
1st place: Chase brown (NORTHERN BLACK DRAGON)
2nd place: Daniel Rapsey (XTREME COUTURE)

Kids 12 yrs No Gi Beginner (90-99.9 lbs)
1st place: Mason Roberts (GRACIE BARRA)
2nd place: David Deforest (BJJ WINDSOR)

Kids 12 yrs No Gi Beginner (100 + lbs)
1st place: Michael Giglioth (IND)
2nd place: Carter Peterson (NORTHERN BLACK DRAGON)

Kids 9 yrs No Gi Advanced (60-69.9 lbs)
1st place: Patrick Leder (NNOVNIAOA U)
2nd place: Dylan Watkins (BARRIE JIU JITSU)

Kids 9 yrs No Gi Advanced (70-79.9 lbs)
1st place: James Jonnsten (RED GRIFFIND)

Kids 12 yrs No GI Advanced (79.9 lbs)
1st place: Sienna Lalonde (RED GRIFFIND)
2nd place: Lucas Head (RED GRIFFIND)
3rd place: Stephan Seljan (RED GRIFFIND)

Kids 12 yrs No Gi Advanced (90-99.9 lbs)
1st place: Jean Paul LE-BOSNOYANI (KNO MMA)
2nd place: Jordan Adamson (BEAUPITS MMA)
3rd place: Mathew Seljan (RED GRIFFIND)

Kids 12 yrs No Gi Advanced (100 + lbs)
1st place: Mathew Lalonde (RED GRIFFIND)

Kids 6 yrs BJJ Beginner (49.9 lbs)
1st place: Tommy Caron (SHERBATOV MMA)
2nd place: Treye Trotman (NOTHERN BLACK DRAGON)
3rd place: Mihai Lazar (SHERBATOV MMA)

Kids 6 yrs BJJ Beginner (50-59.9 lbs)
1st place: Sean Uniac (BARRIE BJJ)

Kids 9 yrs BJJ Beginner (59.9 lbs)
1st place: Keeyan Trotman (NORTHERN BLACK DRAGON)
2nd place: Hodifa Ahmer (NORTHERN BLACK DRAGON)
3rd place: Sean Uniac (BARRIE BJJ)

Kids 9 yrs BJJ Beginner (60-69.9 lbs)
1st place: Jordan Meyer (MFC)
2nd place: Conner Pitts (KNUCKLE UP)
3rd place: Emily Goldsmith (NORTHERN BLACK DRAGON)

Kids 9 yrs BJJ Beginner (70-79.9 lbs)
1st place: Bianca Le-Bosnoyani (KNO MMA)

Kids 12 yrs BJJ Beginner (79.9 lbs)
1st place: Felipe Forero (NORTHERN BLACK DRAGON)
2nd place: Nathan Cambell (WINDSOR BJJ)

Kids 12 yrs BJJ Beginner (80-89.9 lbs)
1st place: Sydney Brown (NORTHERN BLACK DRAGON)

Kids 12 yrs BJJ Beginner (90-99.9 lbs)
1st place: Mason Roberts (GRACIE BARRA)
2nd place: Sydney Brown
3rd place: David Deforest (BJJ WINDSOR)

Kids 9 yrs BJJ Advanced (59.9 lbs)
1st place: Conner Pitts (KNUCKLE UP)

Kids 9 yrs BJJ Advanced (60-69.9 lbs)
1st place: Patrik Leder (NNOVNIAOA U)
2nd place: Jordan Meyer
3rd place: Dylan Watkins (BARRIE JIU JITSU)

Kids 9 yrs BJJ Advanced (70-79.9 lbs)
1st place: James Johnsten (RED GRIFFIND)
2nd place: Bianca Le-Bosnoyani (KNO MMA)

Kids 12 yrs BJJ Advanced (79.9 lbs)
1st place: Lucas Head (RED GRIFFIND)
2nd place: Sienna Lalonde (RED GRIFFIND)
3rd place: Stephan Seljan (RED GRIFFIND)

Kids 12 yrs BJJ Advanced (90-99.9 lbs)
1st place: Jean Paul Le-Bosnoyani (KNO MMA)
2nd place: Jordan Adamson (BEAUPITS MMA)
3rd place: Leo Mortaria ( WARRIOR MMA)

Kids 12 yrs BJJ Advanced (100 + lbs)
1st place: Matthew Lalonde (RED GRIFFIND)
2nd place: Michael Gigliltti

TEENS

Teen 15 yrs No Gi Beginner (99.9 lbs)
1st place: Austin Azzopardi (XTREME COUTURE)
2nd place: Conner Morin (OZONE)
3rd place: James Patience (NOTHERN BLACK DRAGON)

Teen 15 yrs No Gi Beginner (100-114.9 lbs)
1st place: Colin Karkula (XTREME COUTURE)
2nd place: Sasha Snigour (XTREME COUTURE)
3rd place: Matthew Lalonde

Teen 15 yrs No Gi Beginner (115-129.9 lbs)
1st place: Drake Leduc (IRON MONKEY)
2nd place: Jean-Marc Chev (10TH PLANET)

Teen 15 yrs No Gi Beginner (130 + lbs)
1st place: Justin Steele (GRACIE BARRA CHATHAM)
2nd place: Broderick Rene (ALL NATIONS)
3rd place: Maximiliano Soriano (EXTREME COUTURE)

Teen 17 yrs No Gi Beginner (119.9 lbs)
1st place: Eric Dufresne (JOSLINS)

Teen 17 yrs No Gi Beginner (120-134.9 lbs)
1st place: Philip Martinet (SHERBATOV MMA)
2nd place: Younes Halloum (SHERBATOV MMA)
3rd place: Tsang Ron (IND)

Teen 17 yrs No Gi Beginner (135-149.9 lbs)
1st place: Chase Mccue-King (RGDA CANADA)
2nd place: Nickesh Madha (ROBINSONS)
3rd place: Anthony Oram (XTREME COUTURE)

Teen 17 yrs No Gi Beginner (150-169.9
1st place: Shane Callaghan (JOSLINS)
2nd place: Charbel Bou Daher (SHERBATOV MMA)
3rd place: Conner Farley (IND)

Teen 17 yrs No Gi Beginner (170 + lbs)
1st place: Brian Goncalves (DOG POUND)
2nd place: Charles Biddle (BUFFALO TRAINING CENTER)
3rd place: James Long (JOSLINS)

Teen 15 yrs No Gi Advanced (99.9 lbs)
1st place: Conner Morin (OZONE)
2nd place: Billy Cheliak (BEAUPITS MMA)

Teen 15 yrs No Gi Advanced (100-114.9 lbs)
1st place: Chelsey Sicard (RED GRIFFIND)
2nd place: Dylan Head (RED GRIFFIND)

Teen 15 yrs No Gi Advanced (115-129.9 lbs)
1st place: Joseph Martin (JOSLINS)
2nd place: Ace Milner (RED GRIFFIND)
3rd place: Karl Griffin (NORTHERN BLACK DRAGON)

Teen 15 yrs No Gi Advanced (130 + lbs)
1st place: Lucas Rocks (ASCENSION)
2nd place: Tony Miljan (RED GRIFFIND)
3rd place: Conner Schmidt (RED GRIFFIND)

Teen 17 yrs No Gi Advanced (119.9 lbs)
1st place: Alex Hodi (MASH GYM)
2nd place: Chelsey Sicard

Teen 17 yrs No Gi Advanced (120-134.9 lbs)
1st place: Marek Nowak (XTREME COUTURE)
2nd place: Graham Pechkam (SALVOSA BJJ)
3rd place: Eric Dufresne
Teen 17 yrs No Gi Advanced (135-149.9 lbs)
1st place: Kieran Kichuk (LIN MMA)
2nd place: Kayle Courville (PRO SPAR)
3rd place: Mitchell Adamson (BEAUPITS MMA)

Teen 17 yrs No Gi Advanced (150-169.9 lbs)
1st place: Adam Blackadder (MATADOR)

Teen 17 yrs No Gi Advanced (170 + lbs)
1st place: Wyatt Leblanc (JOSLINS)
2nd place: Adam Blackadder
3rd place: Alec Kearns (TAI KAI)

Teen 15 yrs BJJ Beginner (99.9 lbs)
1st place: Conner Morin (OZONE)
2nd place: Nathan Smith (XTREME COUTURE)
3rd place: Chelsea Quindipan (PURA BJJ)

Teen 15 yrs BJJ Beginner (100-114.9 lbs)
1st place: Eric Phan (TORONTO BJJ)
2nd place: Matthew Lalonde
3rd place: Kullen Stewart (TTECUMSEH)

Teen 15 yrs BJJ Beginner (130 + lbs)
1st place: Justin Steele (GRACIE BARRA CHATHAM)
2nd place: Gregory Foran (ASCENSION)
3rd place: Aaron Nguyen (TORONTO BJJ)

Teen 17 yrs BJJ Beginner (119.9 lbs)
1st place: Eric Dufresne (JOSLINS)

Teen 17 yrs BJJ Beginner (120-134.9 lbs)
1st place: Tsang Ron (IND)
2nd place: Demetri Bistas (TRUTH MARTIAL ARTS)
3rd place: Eric Dufresne (JOSLINS)

Teen 17 yrs BJJ Beginner (135-149.9 lbs)
1st place: Chase Mccue-King (RGDA CANADA)
2nd place: Nickesh Madha (ROBINSONS)
3rd place: David Mallett (DRAGON ALLIANCE)

Teen 17 yrs BJJ Beginner (150-169.9 lbs)
1st place: Greg Cheung (FRANCO BEHRING)
2nd place: Brandon Manarin (RGDA)

Teen 17 yrs BJJ Beginner (170+ lbs)
1st place: James Long (JOSLINS)

Teen 15 yrs BJJ Advanced (99.9 lbs)
1st place: Adam Blazejowski (NORTHERN BLACK DRAGON)
2nd place: Billy Cheliak (BEAUPITS MMA)

Teen 15 yrs BJJ Advanced (100-114.9 lbs)
1st place: Dylan Head (RED GRIFFIND)
2nd place: Chelsey Sicard (RED GRIFFIND)

Teen 15 yrs BJJ Advanced (115-129.9 lbs)
1st place: Alex Hodi
2nd place: Liam Brown (BLACK DAWG)
3rd place: Ace Milner (RED GRIFFIND)

Teen 15 yrs BJJ Advanced (130 + lbs)
1st place: Alex Mache (BRAVADO JJ)
2nd place: Lucas Rocks (ASCENSION)
3rd place: Roya Lohoni (TORONTO)

Teen 17 yrs BJJ Advanced (119.9 lbs)
1st place: Alex Hodi (MASH GYM)

Teen 17 yrs BJJ Advanced (120-134.9 lbs)
1st place: Graham Pechkam (SALVOSA BJJ)
2nd place: Joseph Martin (JOSLINS MMA)

Teen 17 yrs BJJ Advanced (130-149.9 lbs)
1st place: Mitchell Adamson (BEAUPITS MMA)
2nd place: Kayle Courville (PRO SPAR)
3rd place: Kieran Kichuk (LIN MA)

Teen 17 yrs BJJ Advanced (150-169.9 lbs)
1st place: Shane Callaghan (JOSLINS)
2nd place: Adam Blackadder (MATADOR)

Teen 17 yrs BJJ Advanced (170 +lbs)
1st place: Alec Kearns (TAI KAI)
2nd place: James Long
3rd place: Alex Marche (BRAVADO JJ)

WOMEN

Womens No Gi Beginner (120-139.9 lbs)
1st place: Laura Skopeliames
2nd place: Sofia Aloia
3rd place: Sani Morin (OZONE)

Womens No Gi Beginner (140-159.9 lbs)
1st place: Julie McCann (TAP OUT GATINEAU)
2nd place: Yvonne Billone
3rd place: Madeleine Thompson (TORONTO BJJ)

Womens No Gi Beginner (ABSOLUTE)
1st place: Madeleine Thompson
2nd place: Yvonne Billone

Womens No Gi Advanced (119.9 lbs)
1st place: Randa Markos (MFC)
2nd place: Laura Skopeliames

Womens No Gi Advanced (ABSOLUTE)
1st place: Elsa Sery
2nd place: Jhalan Lohoni (TORONTO BJJ)
3rd place: Randa Markos

Womens BJJ White Belt (119.9 lbs)
1st place: Roya Sarwary (FRANCO BEHRING)
2nd place: Kara Magrath (GRACIE BARRA)

Womens BJJ White Belt (120-139.9 lbs)
1st place: Sani Morin (OZONE)

Womens BJJ White Belt (140-159.9 lbs)
1st place: Madeleine Thompson (TORONTO BJJ)
2nd place: Angie Ayers (GRACIE NIAGARA)
3rd place: Jane Poulin

Womens BJJ White Belt (160+ lbs)
1st place: Julie McCann (TAP OUT GATINEAU)
2nd place: Carrie Durham (IND)
3rd place: Amy Magers (RIBERO JIU JITSU)

Womens BJJ White Belt ABSOL (Open)
1st place: Madeleine Thompson (TORONTO BJJ)
2nd place: Carrie Durham (IND)
3rd place: Amy Magers (RIBERO JIU JITSU)

Womens BJJ Blue Belt (119.9 lbs)
1st place: Adrienne Charpiot (GRACIE BARRA MONTREAL)
2nd place: Seana Rossi (TORONTO BJJ)

Womens BJJ Blue Belt (120-139.9 lbs)
1st place: Jhalan Lohoni (TORONTO BJJ)
2nd place: Elsa Sery (GRACIE BARA MONTREAL)
3rd place: Karen Robertson (TORONTO BJJ)

Womens BJJ Blue Belt (140-159.9 lbs)
1st place: Michelle Fulton (JOSLINS)

Womens BJJ Blue Belt ABSOL (Open)
1st place: Michelle Fulton (JOSLINS)
2nd place: Beverly Rapp (WARRIOR WAY)

MEN

Mens No Gi Beginner (129.9 lbs)
1st place: Gabriel Wong (ULTIMATE SAMBO)
2nd place: Sen Foong Lim (FRANCO BEHRING)

Mens No Gi Beginner (130-139.9 lbs)
1st place: Louis Gauthier (GRACIE BARRA)
2nd place: Tommy Carroll (DOG POUND MMA)
3rd place: Chris Ghaly (IND)

Mens No Gi Beginner (140-149.9 lbs)
1st place: Gordon Head (GRACIE BARRA NIAGARA)
2nd place: Stewart Urch (XTREME COUTURE)
3rd place: Nicholas Tancredi (SCHILLING)

Mens No Gi Beginner (150-159.9 lbs)
1st place: Brain Rafat (LIN MA)
2nd place: Jessee Bell (10TH PLANET)
3rd place: Tyler Tunstell (TORONTO BJJ)

Mens No Gi Beginner (160-169.9 lbs)
1st place: Robert Santos (XTREME COUTURE)
2nd place: Dustin Macphail (10TH PLANET)
3rd place: Karl Tremblay (ULTIMATE BOSS FIGHTING)

Mens No Gi Beginner (170- 179.9 lbs)
1st place: Kareem Garwood (DOG POUND)
2nd place: Aaron Maltia (TORONTO BJJ)

Mens No Gi Beginner (180-189.9 lbs)
1st place: Sean Walsh (PRO MARTIAL ARTS)
2nd place: Nat Jackson (XTREME COUTURE)
3rd place: Chris Ball (RGDA)

Mens No Gi Beginner (190-199.9 lbs)
1st place: Coulton Maguire (NORTHERN BLACK DRAGON)
2nd place: Elad Chachascvilli (TGC)
3rd place: Dave Kuntz (IND)

Mens No Gi Beginner (200-209.9 lbs)
1st place: Michael Jung (MECCA MMA)
2nd place: Ashton Nemdhari (ASCENSION)

Mens No Gi Beginner (210 + lbs)
1st place: Christopher Norkus (IRON MONKEY)
2nd place: Justin Arnold (CENTRAL COMBAT SPORTS)
3rd place: Stoian Topouzov (IND)

Mens No Gi Beginner ABSOL (Open)
1st place: Chris Ball (RGDA)
2nd place: Steve Bennett (REPUBLIC BJJ)
3rd place: Elad Chachascvilli (TGC)

Mens No Gi Intermediate (129.9 lbs)
1st place: Firdavs Sulaimonov (TORONTO BJJ)
2nd place: Michael Aviado (FRANCO BEHRING)

Mens No Gi Intermediate (130-139.9 lbs)
1st place: Chris Twigg (WARRIOR WAY CAIQUE)
2nd place: Johnny Manicat (TORONTO BJJ)
3rd place: Brent Garland (BTT BORELANDS)

Mens No Gi Intermediate (140-149.9 lbs)
1st place: Vito Attanasi (BJJ CANADA)
2nd place: Neil Marley (TORONTO BJJ)
3rd place: Mitchell Adamson (BEAUPITS MMA)

Mens No Gi Intermediate (150-159.9 lbs)
1st place: Kyran Cameron (KOMBAT ARTS)
2nd place: Mitchell Viquez
3rd place: Mictchell Beekman (IRON MONKEY)

Mens No Gi Intermediate (160-169.9 lbs)
1st place: Kevin Ong (LIN MARTIAL ARTS)
2nd place: Jeff Doherty (10TH PLANET)
3rd place: Jason Meisel (CUTTING EDGE)

Mens No Gi Intermediate (170-179.9 lbs)
1st place: Patrick Roach (GRACIE BARRA)
2nd place: Darren Wong (GRACIE LONDON)

Mens No Gi Intermediate (180-189.9 lbs)
1st place: Gerson Lopez (FRANCO BEHRING)
2nd place: Thomas Guimaraes (TORONTO BJJ)
3rd place: Kevin Vernon (ASCENSION)

Mens No Gi Intermediate (190-199.9 lbs)
1st place: Rus Parsons (BTT BORELANDS)
2nd place: Brent Belzun (SPIDER BJJ)
3rd place: Carl Fagnant (BRAZILIAN)

Mens No Gi Intermediate (200-209.9 lbs)
1st place: Craig Gadd (OSMAN BJJ)

Mens No Gi Intermediate (200 + lbs)
1st place: Ryan Pokryfky (CAIQUE)
2nd place: Elliot Vukovic (RENZO GRACIE)

Mens No Gi Intermediate ABSOL (OPEN)
1st place: Carl Fagnant (BRAZILIAN)
2nd place: Dan Tanevski (CENTRAL COMBAT SPORTS)
3rd place: Mitchell Beekman (IRON MONKEY)

Mens No Gi Advanced (139.9 lbs)
1st place: Darson Hemmings (XTREME COUTURE)
2nd place: Ostap Manastyrski (XTREME COUTURE)
3rd place: Delore Roland (WAMMA)

Mens No Gi Advanced (140-149.9 lbs)
1st place: Allessandro Roman (XTREME COUTURE)
2nd place: Robert Rondo (XTREME COUTURE)
3rd place: Kahil Moreland (ROGER MACHADO)

Mens No Gi Advanced (150-159.9 lbs)
1st place: David Garmo (CAIQUE)
2nd place: Ryan O’shea
3rd place: Joe De Los Reyes (TGC)

Mens No Gi Advanced (160-169.9 lbs)
1st place: Jason Greiger (WAMMA)
2nd place: Jean Marc Lalonde (RGDA)
3rd place: Matt Kocal (BTT CANADA)

Mens No Gi Advanced (170-179.9 lbs)
1st place: Mauro Chimento (CHECKMAT)
2nd place: Isaac Ingrao (GRAOLE BARRA)
3rd place: Ryan Dickson (JOSLINS)

Mens No Gi Advanced (180-189.9 lbs)
1st place: Jeramie Sills (GRACIE BARRA)

Mens No Gi Advanced (190-199.9 lbs)
1st place: Chris Banic (LIN MARTIAL ARTS)
2nd place: Jeremy Sills
3rd place: Mike Ramirez (SBG CANADA)

Mens No Gi Advanced (200-209.9 lbs)
1st place: Bryan Fedynyszyn (XTREME COUTURE)
2nd place: Craig Gudd

Mens No Gi Advanced (200 + lbs)
1st place: Don Richard (XTREME COUTURE)
2nd place: John Toth (BALANCE)
3rd place: Peter Nolon (XTREME COUTURE)

Mens No Gi Advanced (ABSOLUTE)
1st place: Misha Cirkunov (XTREME COUTURE)
2nd place: Bryan Fedynyszyn (XTREME COUTURE)
3rd place: David Garmo

Mens Executive No Gi Beginner (159.9 lbs)
1st place: Danny Gamble (IRON MONKEY)

Mens Executive No Gi Beginner (160-179.9lbs)
1st place: Carl Lafond (SHERBATOV MMA)
2nd place: Danny Gamble
3rd place: Rui Rosario (TORONTO BJJ)

Mens Executive No Gi Beginner (180-199.9 lbs)
1st place: Dayne Jones (10TH PLANET)
2nd place: Lonnie Smith (BARTONS MARTIAL ARTS)

Mens Executive No Gi Beginner (200 + lbs)
1st place: Sam Gardner (GROND CONTROL ACADEMY)
2nd place: Jean Manuel Bock (TAP OUT GATINEAU)
3rd place: Allister Orlay (NORTHERN BLACK DRAGON)

Mens Executive No Gi Beginner ABSOL (Open)
1st place: Andrew Vass (POUND4POUND)
2nd place: Sam Gardner (GROND CONTROL ACADEMY)
3rd place: Jean Manuel Bock (TAP OUT GATINEAU)

Mens Executive No Gi Advanced (159.9 lbs)
1st place: Kahil Moreland (ROGER MACHADO)
2nd place: Shyam Tanna (KOMBAT ARTS)
3rd place: Scott Wallace (TORONTO BJJ)

Mens Executive No Gi Advanced (160-179.9lbs)
1st place: Michael Katilus (WNYMMA)
2nd place: Paul McGrath (XTREME COUTURE)
3rd place: John Rogers (BORELANDS)

Mens Executive No Gi Advanced (180-199.9 lbs)
1st place: Mike Ramirez (SBG CANADA)

Mens Executive No Gi Advanced (200 + lbs)
1st place: Mike Ramirez
2nd place: Elliot Vukovic (RENZO GRACIE)

Mens Executive No Gi Advanced ABSOL. (Open)
1st place: Jeremy Setzkorn (CUTTING EDGE)
2nd place: Mike Ramirez
3rd place: Paul McGrath (XTREME COUTURE)

Mens Masters No Gi Beginner (159.9 lbs)
1st place: Rick Jamieson (TEAM SHREDDER)
2nd place: Peter Stewart (CENTRAL COMBAT SPORTS)

Mens Masters No Gi Beginner (160-179.9 lbs)
1st place: Darrin Van Roon (RED GRIFFIND)
2nd place: Paul Richardson (IND)

Mens Masters No Gi Beginner (180-199.9 lbs)
1st place: Chas Zekeres (IND)
2nd place: Robert Fraser (N1 THAI)

Mens Masters No Gi Beginner ABSOL(Open)
1st place: Robert Fraser (N1 THAI)

Mens Masters No Gi Advanced (159.9 lbs)
1st place: Kahil Moreland (RAGER MACHADO)
2nd place: Tony Collbin (GRACIE BARRA LONDON)

Mens Masters No Gi Advanced (160-179.9 lbs)
1st place: Jose Martinez (360 MMA)
2nd place: John Rogers (BORELANDS)

Mens Masters No Gi Beginner (ABSOLUTE)
1st place: Jose Martinez (360 MMA)
2nd place: John Rogers (BORELANDS)

Mens No Gi NV (129.9 lbs)
1st place: Christopher Bilodeau (10TH PLANET MONTREAL)
2nd place: Samuel Bergeron (10TH PLANET MONTREAL)
3rd place: Samuel Debalke (TAPOUT GATINEAU)

Mens No Gi NV (130 -139.9 lbs)
1st place: Tyler Cooper (BLUE DRAGON MUY THAI)
2nd place: Tyler Forbes (ELITE MMA)
3rd place: Richard Cachero (PURA)

Mens No Gi NV (140- 149.9 lbs)
1st place: Jason Serroul (BEAUPITS MMA)
2nd place: Justin Belanger (TAPOUT GATINEAU)
3rd place: Pascal Mantha-Fauteux (TAP OUT GATINEAU)

Mens No Gi NV (150-159.9 lbs)
1st place: Josh Palante (SCHILLING)
2nd place: Dave Getachew (ADREALINE)
3rd place: Dave Mosleth (IND)
Mens No Gi NV (160 -169.9 lbs)
1st place: Philipe Landry (TAPOUT GATINEAU)
2nd place: Nick Grewal (DOG POUND MMA)
3rd place: Dexter Howe (TORONTO BJJ)

Mens No Gi NV (170 -179.9 lbs)
1st place: Eric Martin (TAPOUT GATINEAU)
2nd place: Zach Best (ADRENALINEREN)
3rd place: Michael Yeung (UWO BJJ)

Mens No Gi NV (180 -189.9 lbs)
1st place: Norman McGregor (IND)
2nd place: Sylavain Aube (TAPOUT GATINEAU)
3rd place: Rich Found (TEAM SHREDDER)

Mens No Gi NV (190 -199.9 lbs)
1st place: Nick Ziccardi (GRACIE NIAGARA)
2nd place: Ethan Ornatowski (CARLSON GRACIE TEAM)
3rd place: Scott Wallker (POUND4POUND)

Mens No Gi NV (200 -209.9 lbs)
1st place: Gut Oskar (ASCENSION)
2nd place: Stephin Shearer (IND)

Mens No Gi NV (210 + lbs)
1st place: Russell Long (IRON MONKEY)
2nd place: Clark Santos (TORONTO BJJ)
3rd place: Joseph McCabe (IND)

Mens No Gi NV ABSOL (OPEN)
1st place: Chris Lee Byrne (GRACIE BARRA CALGARY)
2nd place: Nick Ziccardi (GRACIE NIAGARA)
3rd place: Russell Long (IRON MONKEY)
Mens BJJ White Belt (129.9 lbs)
1st place: Michael Aviado (FRANCO BEHRING)
2nd place: Cory Dunne (JOSLINS)
3rd place: Seth Quiring (WINDSOR BJJ)

Mens BJJ White Belt (130-139.9 lbs)
1st place: Ali Nag (LIN MARTIAL ARTS)
2nd place: Louis Phillipe Gauthier (GRACIE BARRA)
3rd place: Chris Ghaly (IND)

Mens BJJ White Belt (140-149.9 lbs)
1st place: Jeff Miller (BEAUPITS MMA)
2nd place: Jason Serroul (BEAUPITS MMA)
3rd place: Justin Belanger (TAPOUT GATINEAU)

Mens BJJ White Belt (150-159.9 lbs)
1st place: Gregory Antidenikian (TGC)
2nd place: Stephen McKinnon (GRACIE BARRA LONDON)
3rd place: Rob Alderton (GRACIE BARRA CHATHAM)

Mens BJJ White Belt (160-169.9 lbs)
1st place: Perm Dorji (TORONTO BJJ)
2nd place: Jordan Short
3rd place: Cameron Hewitt (MECCA MMA)

Mens BJJ White Belt (170-179.9 lbs)
1st place: Mike Parteno (TORONTO BJJ)
2nd place: Guilherme Goncalves (GRACIE BARRA MONTREAL)
3rd place: Dela Dorkendo (TORONTO BJJ)

Mens BJJ White Belt (180-189.9 lbs)
1st place: Jean Bernier (DRAGON ALLIANCE)
2nd place: David Michel (UWO BJJ)
3rd place: Shawn Cleary (PURA)

Mens BJJ White Belt (190-209.9 lbs)
1st place: Chris Olech (ADRENALINE)
2nd place: Lupo Garner (TORONTO BJJ)
3rd place: Carl Fagnant (BRAZILIAN)

Mens BJJ White Belt (210 + lbs)
1st place: Kurt Mueller (TORONTO BJJ)
2nd place: Andrew Van Overbeke (TORONTO BJJ)
3rd place: Christopher Norkus (IRON MONKEY)

Mens BJJ White Belt (210 + lbs)
1st place: Stephan Bennett (REPUBLIC BJJ)
2nd place: Christian Regimbald (TAP OUT GATINEAU)

Mens BJJ White Belt EXEC (149.9 lbs)
1st place: Jason Miller (TORONTO BJJ)

Mens BJJ White Belt EXEC (150-169.9 lbs)
1st place: Adrian Carter (IND)
2nd place: Victor McLean (IND)
3rd place: Larry Dinovich

Mens BJJ White Belt EXEC (170-189.9 lbs)
1st place: Matt Perrins
2nd place: Sylvain Aube (TAP OUT GATINEAU)
3rd place: Shawn Campbell (DOG POUND MMA)

Mens BJJ White Belt EXEC (190-209.9 lbs)
1st place: Clidan Hamilton (COMBAT REACTION)
2nd place: Jason Grenier (TEAM SUBMISSION FACTORY)
3rd place: Blair Bravender (BINDER A)

Mens BJJ White Belt EXEC (210 + lbs)
1st place: Francisco Rodriquez
2nd place: Mike Salminen (GRACIE LONDON)
3rd place: Mike Weichert (DAWG JIU JITSU)

Mens BJJ Blue Belt (129.9 lbs)
1st place: Firdavs Sulaimonov (TORONTO BJJ)
2nd place: Thomas Zaia (TEAM CAIQUE)

Mens BJJ Blue Belt (130-139.9 lbs)
1st place: Jonathan Kim (TORONTO BJJ)
2nd place: Dante Leon (RIBERO JIU JITSU)
3rd place: Johnny Manicat (TORONTO BJJ)

Mens BJJ Blue Belt (140-149.9 lbs)
1st place: Gracie Flemming (GRACIE BARRA)
2nd place: Mitchell Macdonald (GRACIE BARRA MONTREAL)
3rd place: Neil Marley (TORONTO BJJ)

Mens BJJ Blue Belt (150-159.9 lbs)
1st place: David Garmo (CAIQUE)
2nd place: Jason Upson (TORONTO BJJ)
3rd place: Vincent Payne (TORONTO BJJ)

Mens BJJ Blue Belt (160-169.9 lbs)
1st place: Jean-Marc lalonde (RGDA)
2nd place: Adam Laroche (RGDA)
3rd place: Oscar Dewindt (TORONTO BJJ)

Mens BJJ Blue Belt (170-179.9 lbs)
1st place: Justin Nazaroff (WARRIOR WAY)
2nd place: Michael Katilus (WNYMMA)
3rd place: Ryan Dickson (JOSLINS)

Mens BJJ Blue Belt (180-189.9 lbs)
1st place: Gerson Lopez (FRANCOBEHRING)
2nd place: Thomas Guimaraes (TORONTO BJJ)
3rd place: Cory Walton (TORONTO BJJ)

Mens BJJ Blue Belt (190-209.9 lbs)
1st place: Reid Harkness (DRAFON ALLIANCE)
2nd place: Craig Gadd (OSMAN BJJ)
3rd place: Shaun Beaumier (MECCA MMA)

Mens BJJ Blue Belt (210 + lbs)
1st place: Jason Huie (GRACIE LONDON)
2nd place: Taylor Robins (TEAM GRIFFIND)

Mens BJJ Blue Belt ABSOL(Open)
1st place: Justin Nazaroff (WARRIOR WAY)
2nd place: Reid Harkness (DRAGON ALLIANCE)
3rd place: Paul Scavuzzo (TORONTO BJJ)

Mens BJJ Blue Belt EXEC (149.9 lbs)
1st place: Vince Galarneau (GRACIE BARRA MONTREAL)
2nd place: Rudy Sbranchella (JOSLINS)
3rd place: David Wong (TORONTO BJJ)

Mens BJJ Blue Belt EXEC (150-169.9 lbs)
1st place: Tyler Crawford (DRAGON ALLIANCE)
2nd place: Scott Wallace (TORONTO BJJ)
3rd place: Kevin Ong (LIN MARTIAL ARTS)

Mens BJJ Blue Belt EXEC (170-189.9 lbs)
1st place: Mike Hoad (JOSLINS)
2nd place: Mat Rocca (GRACIE BARRA NIAGARA)
3rd place: John Rogers (BORELANDS)

Mens BJJ Blue Belt EXEC (190-209.9 lbs)
1st place: Jonathan Pinchbeck (ASCENSION)

Mens BJJ Blue Belt EXEC (210 + lbs)
1st place: Jonathan Pinchbeck
2nd place: Matt Skinner (GRACIE BARRA)

Mens BJJ Purple (149.9 lbs)
1st place: Ostap Manastrski (XTREME COUTURE)
2nd place: Rodrigo Ramos (SCOTT’S BJJ)
3rd place: Delore Roland (WAMMA)

Mens BJJ Purple Belt (150-169.9 lbs)
1st place: Ehiezer Pedroso (TORONTO BJJ)
2nd place: Jimmy Tat (BJJ REVOLUTION)
3rd place: Dainis Nguyen-huu (SHILLING BJJ)

Mens BJJ Purple Belt (170-189.9 lbs)
1st place: Joshua Bagalay (CAIQUE)
2nd place: Adam Defreitas (SCHILLING)

Mens BJJ Purple Belt (190-209.9 lbs)
1st place: Bryan Fedynyszyn (XTREME COUTURE)
2nd place: Nathan Rector (TORONTO)

Mens BJJ Purple Belt (210 + lbs)
1st place: Jason McDonald (ASCENSION)
2nd place: Angelo Harrison (TORONTO BJJ)

Mens BJJ Purple Belt ABSOL (Open)
1st place: Bryan Fedynyszyn (XTREME COUTURE)
2nd place: Joshua Bagalay (CAIQUE)
3rd place: Van Quach (GRACIE BARRA MONTREAL)

Mens BJJ Purple Belt EXEC (150-169.9 lbs)
1st place: Shyam Tannak (KOMBAT ARTS)
2nd place: Chris Sit (TORONTO BJJ)
3rd place: Paul Federici

Mens BJJ Purple Belt EXEC (170-189.9 lbs)
1st place: Jeramie Sills (GRACIE BARRA)
2nd place: Robert Palanuk (GRACIE BARRA)

Mens BJJ Purple Belt (210 + lbs)
1st place: Bob Geilen (GRACIE BARRA LONDON)

Mens BJJ Brown Belt (150-179 lbs)
1st place: Mark Colangelo (GRACIE BARRA MONTREAL)

Mens BJJ Brown Belt (210 + lbs)
1st place: John Toth (BALANCE)
2nd place: Kris Magers (RIBERO JIU JITSU)

Mens BJJ Brown Belt ABSOL (Open)
1st place: John Toth (BALANCE)
2nd place: Mark Colangelo (GRACIE BARRA MONTREAL)

Mens BJJ Brown Belt EXEC (170-189.9 lbs)
1st place: Dan Sweeney (CAIQUE)
2nd place: David Mark (JOSLINS)

Mens BJJ Brown Belt EXEC (210 + lbs)
1st place: Sam Osman (SCHILLING)
2nd place: Kris magers (RIBERO JIU JITSU)

Mens BJJ Black Belt (150-169.9 lbs)
1st place: Mark Colangelo
2nd place: Brandon McDaniel (CAIQUE)

Mens BJJ Black Belt ABSOL (Open)
1st place: Brandon McDaniel (CAIQUE)

Mens BJJ Black Belt EXEC (149.9 lbs)
1st place: Kahil Moreland (ROGER MACHADO)